Náhradní fréza stroje Gullco

2 hodnocení
 
 

Nástroje určené pro obrábění rotačním střihem jsou navržené pro materiály s maximální pevností Rm do 60kg/mm2.

Dostupnost Na dotaz
Běžná cena 5 325 Kč
Ušetříte 107 Kč (–2 %)
Cena 6 313,78 Kč včetně DPH
5 218 Kč / ks    
Kód produktu 2133
Značka NKO MACHINES
Webová stránka značky nko.cz
Kategorie Příslušenství k úkosování
Záruka 2 roky
 

Nástroje určené pro obrábění rotačním střihem jsou navržené pro materiály s maximální pevností Rm do 60kg/mm2. Při dodržení všech podmínek uvedených v návodu na použití, může být životnost nástroje až 4000 metrů. V praxi se však pohybujeme kolem 2000-3000 metrů. Na životnost nástroje má vliv několik faktorů:

  • Materiál a jeho příprava - jak již bylo napsáno je nutno dodržovat maximální pevnost ukosovaného materiálu. Při ukosování materiálů s vyšší než přípustnou pevností se rapidně snižuje životnost nástroje, ale hlavně hrozí destrukce nástroje nebo poškození stroje.
  • Na životnost nástroje může mít podstatný vliv i příprava materiálu před ukosováním. Pokud se materiál na vašem pracovišti dělí pálením, doporučujeme očistit hrany určené pro ukosování úhlovou bruskou. Při pálení, zvláště pak při pálení plasmou, dochází k prokalení hran materiálu. Tato skutečnost může mít podstatný vliv na konečnou životnost nástroje. Doporučujeme postupovat obezřetně.
  • Péče o nástroj - během ukosování je velmi důležité kotrolovat ostrost nástroje. Pokud jej shledáte tupým je nutno jej důkladně přebrousit. Pokud tuto povinnost zanedbáte a pracujete dál může dojít k vylomení nástroje nebo ke zničení stroje.
  • Pracovní postup - nezanedbatelný je rovněž postup obrábění. Toto je důkladně popsáno v návodu na použití. Obecně platí, že při provádění maximálních možných úkosů je nutné rozdělit úkos do více třísek.
Hmotnost 1.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: